Hei!
Vi bruker informasjonskapsler (cookies) på denne nettsiden for å gi deg en best mulig opplevelse. Les mer om hvilke informasjonskapsler vi bruker og hvordan vi administrerer dem i vår personvernerklæring.
Av: Codex Advokat
Dato: 20.03.20
Som følge av utbruddet av Covid-19, også kjent som koronaviruset (coronaviruset), har norske myndigheter iverksatt strenge tiltak og restriksjoner. Dette har medført nedstenging av samfunnet på flere områder, og har endret hvordan selskaper kan tilby sine produkter og tjenester. Dette har skapt akutte problemer for mange bedrifter.
21.01.21
ArtikkelVåren er her snart og Codex skal holde sine sedvanlige kurs innen entrepriserett.
Vi ønsker primært å holde disse kursene via digitale flater – med gjennomføring på teams, men at vi åpner opp for å ha kursene på vårt kontor dersom smittesituasjonen endrer deg og myndighetene tillater det.
18.01.21
ArtikkelI entreprise- og rådgivningskontrakter stilles det strenge krav til varsling av krav. Reglene er kompliserte og unnlatt varsling kan medføre at berettigede krav og innsigelser bortfaller.
14.12.20
ArtikkelVerden i dag står ovenfor store utfordringer i forbindelse med klima og bærekraft. Begrepet bærekraftig utvikling er av FN definert som "utvikling som tilfredsstiller dagens behov uten å ødelegge fremtidige generasjoners muligheter til å tilfredsstille sine behov". Næringslivet spiller en stor rolle i at verdenssamfunnet skal nå FNs bærekraftsmål.