Nyhetsbrev
Jussen påvirker liv og relasjoner. Nyhetsbrevet handler om privatrettslige utfordringer, som familie, skatt, hjem, arbeid, og ulykke/personskade.
Vi produserer jevnlig innhold for deg, i form av artikler, video og podkast.
Av: Codex Advokat
Det er med stor glede vi meddeler at Joakim A. Ulltveit-Moe blir ny managing partner i Codex Advokat.
-Etter mange år med daglig leder har vi besluttet at vi ønsker å organisere oss med managing partner. Det er med stor glede vi meddeler at Joakim A. Ulltveit-Moe er valgt til denne rollen.
Joakim har de samme grunnverdiene som oss og deler vår vilje og ambisjon om å bli en stadig sterkere aktør i advokatbransjen. Joakim er en lagbygger som nå skal bruke all sin tid og alle sine erfaringer hos oss i Codex, sier John Aage Hvardal på vegne av styret og partnerskapet i Codex.
-Vi ser frem til å utvikle firmaet videre under Joakim A. Ulltveit-Moes lederskap og er sikre på at han vil lede selskapet i riktig retning, sier styreleder Hvardal.
Ulltveit-Moe har arbeidet med fagfeltene forsikrings- og erstatningsrett og fast eiendom siden 2002, og har lang erfaring med tvist og prosess. Han har jobbet særlig med profesjons- og styreansvar. Han fikk møterett i 2018.
Han startet i Advokatfirmaet Kogstad Lunde & Co, og har siden vært tilknyttet firmaer med sterk forsikringsrettslig kompetanse. Han var partner i Ræder i 10 år, og var der leder for avdelingen for forsikrings- og erstatningsrett.
I tillegg til tvistehåndtering har Ulltveit-Moe vært strategisk og operasjonell rådgiver for flere bedrifter. Han har også operasjonell erfaring ved å ta gründerbedrifter fra tidlig fase til kommersialisering.
-Jeg trives godt i skjæringspunktet mellom jus og organisasjon, og opplever at jeg kan tilføre Codex ytterligere profesjonalitet og kommersielt fokus, sier Ulltveit-Moe.
-Jeg gleder meg veldig til å ta fatt på lederjobben i Codex. Codex har dyktige medarbeidere og spennende klienter, og alt ligger til rette for en positiv utvikling for selskapet.
13.09.23
Spørsmålet om utleiers plikter ved ubeboelig leilighet er en aktuell problemstilling for mange utleiere i dag etter flere runder med styrtregn og flom. Uværet nå i august har medført at flere boliger har fått vanninntrenging i kjeller. Det er mange som er berørt, og forsikringsselskapene Gjensidige, If og Tryg melder om at de har fått inn over 1950 skademeldinger etter uværet i Oslo og Viken siste helgen i august.
08.08.23
I uke 42 gjentar vi i Codex Advokat suksessen fra tidligere år, og ønsker deg velkommen til Bærekraftsuka 2023, fra 17.-20. oktober. Vi ser frem til spennende og innholdsrike dager med dagsaktuelle foredrag.
Dagens næringsliv preges av flere og flere regelverk som pålegger bedrifter å handle og opptre mer bærekraftig. I dette ligger det også store muligheter for utvikling, nytenking og ikke minst muligheten til å ta et samfunnsansvar. Med Bærekraftsuka 2023 ønsker vi, sammen med våre dyktige samarbeidspartnere, å legge til rette for at næringslivet kan implementere regelverket på en effektiv og konkurransedrivende måte.
Save the date!
27.07.23
Den 10. juli kom nyheten vi lenge har ventet på; EU har vedtatt regler som gjør at det igjen blir enkelt å overføre personopplysninger til USA.